Životopis

Narodil jsem se 28. dubna 1942 v Šumvaldě u Uničova jako sedmé dítě Anny a Jana Kyselých. Začal jsem studovat v Šumperku a věnovat se sportu (fotbalu, cyklistice, tenisu, hokeji, ale především atletice). V roce 1959 jsem patřil do elity oštěpařů v ČSSR a v roce 1960 překonal rekord ČSSR v hodu oštěpem ( 67.12 a 67.17 m), čímž jsem se zařadil na 2. místo evropských dorosteneckých tabulek. Můj další oštěpařský růst zastavilo vážné zranění lokte, ale i přesto jsem zlepšil svůj osobní rekord v hodu oštěpem z 67.17 na 76.44 m. Po dosažení svého maxima jsem přešel na trenérskou lavičku, kde jsem po dlouhá léta setrval.

Oženil jsem se a přestěhoval do Třince, kde jsem pokračoval v trenérské práci, závodil za 1. ligu TŽ Třinec a dosáhl osobního rekordu 77.02 m. V roce 1975 se v Třinci začala stavět tartanová dráha,na které jsem se aktivně podílel a stal se jejím správcem. V tomto zaměstnání, které je mi zároveň koníčkem, jsem setrval až do svého důchodu. Našel jsem velké zalíbení v silniční cyklistice a začal se intenzivně připravovat na dálkové jízdy. Trénuji denně, sám, s kamarády nebo se svou partnerkou.

Krátce o mně

Jmenuji se Bohumil Kyselý, narodil jsem se r. 1942 v Šumvaldě. Studoval jsem v Šumperku, kde jsem se také začal zajímat o sport, ale především o atletiku. více o mně zde

Ikonky

třinecký zábavný infoserver Třinec